ساخت نیروگاهي با جمع‌آوری لامپ هاي پرمصرف/ذخیره‌سازی ۱۰۰۰ مگاوات برق اتمی

با جمع‌آوری لامپ‌های قدیمی و پرمصرف معادل ۴۰۰ مگاوات در مصرف برق کشور صرفه‌جویی شده است و به عبارت دیگر با جمع آوری ۱٫۴ میلیون شعله لامپ در هزینه‌های ساخت یک نیروگاه برق ۴۰۰ مگاواتی صرفه‌جویی حاصل شده است.

محمد بهزاد درباره آخرین تدابیر و برنامه‌های وزارت نیرو به منظور تامین پایدار و مطمئن برق تابستانی مشترکان، گفت: هر سالي كه بهار خنكي را تجربه می كنيم، تابستان گرمي را در پيش رو خواهیم داشت و با اين تفاسير منتظر روزهاي گرم در تير و مرداد ماه سالجاري هستيم.

معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تابستان امسال حتی در بدبینانه ترین شرایط هم خاموشی نداریم، اعلام کرد: برای روزهای پیک مصرف برق تابستانی حدود چهارهزار مگاوات ذخيره برق داريم كه يكهزار مگاوات آن نيروگاه اتمي بوشهر است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه در حال حاضر براي بدبينانه‌ترين شرايط، هم برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است، تصریح کرد: بر این اساس آمادگي لازم براي تامين برق در پيك ۴۶ هزار و ۲۰۰ مگاوات برای روزهای گرم تابستانی وجود دارد.

وي با یادآوری اینکه با وجود محدوديت‌ها، از چهار سال گذشته تاکنون بدون كوچكترين خللي، برق مطمئن و پايدار مشترکان تامین شده است، اظهار داشت: هم اکنون حدود چهار هزار مگاوات ذخيره برق وجود دارد كه اين ميزان شامل يكهزار مگاوات نيروگاه اتمي، يكهزار مگاوات واحدهاي برق‌آبی و دو هزار مگاوات نيروگاه‌هاي حرارتي است.

payday loans