با کاربردهای لامپ LED در دکوراسیون آشنا شوید

ا استفاده از تنوع طرح و رنگ لامپ های ال ای دی، زیبایی و تکنولوژی را در خانه پیوند بدهید.

این روزها به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و پرداخت هزینه های بالای آن دیگر از لامپ های ۱۰۰ و ۲۰۰ وات با آن حباب های بزرگ خبری نیست و لامپ های کم مصرف و به تازگی لامپ های ال ای دی میهمان خانه ها شده است. لامپ های ال ای دی به دلیل عرضه تازه آن در بازار شاید برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد و از کاربرد و فواید آن اطلاع چندانی نداشته باشند.

این لامپ ها علاوه بر روشنایی، کاربردهای فراوانی در چیدمان منزل دارند و می توان به وسیله آنها فضا و حس و حال تک تک قسمت های خانه را تغییر داد.در این مطلب با قابلیت ها و فواید لامپ های ال ای دی آشنا می شوید.

۱- از خصوصیات بارز لامپ های ال ای دی، برنامه و دستگاه ریموت کنترل است که این امکان را به شما می دهد در هر جایی از خانه که ایستاده اید بتوانید از آن استفاده کنید.

۲- برای زمانی که امکان تغییر رنگ دیوارها را ندارید، می توانید با یک تغییر برنامه به سادگی از لامپ های ال ای دی استفاده کنید و رنگ مورد علاقه تان را ایجاد کنید.

۳- تنوع در مدل و قابلیت نصب اینگونه لامپ ها این امکان را به شما می دهد که از آنها در هر قسمتی از خانه از دستگیره در گرفته تا تغییر رنگ آب دوش یا شیر دستشوییو حتی نورپردازی جداکننده ها استفاده کنید.

۴- به دلتیل تنوع رنگی این لامپ ها شما می توانید به راحتی در حالی که استراحت می کنید با زدن دکمه کنترل، رنگ فضای خانه را تغییر و سبکی مدرن به خانه بدهید.

۵- استفاده از لامپ های ال ای دی در مراسم تولد، عروسی و میهمانی های مختلف باعث زیبا و باشکوه تر شدن فضا می شود.

۶- لامپ های ال ای دی گزینه بسیار مناسبی برای اتاق کودک است و می توانید از رنگ های مختلف آن با زمانی مشخص به طور خودکار استفاده کنید. بی شک این تغییر رنگ ها می تواند موجب شادی و هیجان در کودکان شود.

۷- استفاده از لامپ های ال ای دی به رنگ سفید برای فضای عمومی خانه این امکان را به شما می دهد که در صورت تمایل با ریموت کنترل، میزان نور را کم و زیاد کنید.

۸- برای زیبا کردن و جلوه بیشتر دادن به وسیله های دکوری به خصوص کریستال های داخل بوفه، می توانید از لامپ های نواری که دارای رنگ های متنوع هستند استفاده کنید.

۹- به کار بردن اینگونه لامپ ها در فضای آشپزخانه، افراد را برای آشپزی کردن و خوردن غذا سر ذوق می آورد و تغییر رنگ شیر آب آشپزخانه نیز علاوه بر مدرن نشان دادن فضای آشپزخانه می تواند نمای زیبایی به سینک در زمان شست و شو بدهد.

۱۰- برای نشان دادن اشغال بودن و نبودن سرویس بهداشتی، می توانید از لامپ های قرمز و سبز روی دستگیره ها استفاده کنید.

۱۱- از قابلیت های منحصر به فرد لامپ های ال ای دی توانایی تغییر رنگ با تغییر درجه حرارت آب است زیرا این لامپ ها به دلیل تکنولوژی پیشرفته ای که در ساخت آنها به کار رفته و مجهز بودن به سیستم کنترل نور، می تواند همزمان با تغییر درجه آب از سرد به گرم، رنگ نور را از آبی به قرمز تبدیل کند.

۱۲- استفاده از رنگ های مختلف لامپ های ال ای دی در وان حمام و تغییر رنگ آب دوش حمام هر چند دقیقه یک بار می تواند بارانی از رنگ و زیبایی به وجود آورد و خستگی و بی حوصلگی را از افراد دور کند.

۱۳- از اینگونه لامپ ها نیز می توان برای زیبا شدن بالکن و انواع پاسیوها و حتی نیمکت های استفاده شده در فضاهای باز استفاده کرد که محیط را بسیار دلنشین می کند.

لامپ های ال ای دی علاوه بر کاربرد فراوان آنها در زیبایی هر چه بیشتر محیط از فواید بسیاری نیز برخوردار است:

– کاهش هزینه برق

– دوام زیاد و عمر طولانی حدود ۱۰۰ هزار ساعت

– قیمت ارزان

– قابلیت تبدیل ۹۰ درصد انرژی به نور

– ایمنی بالا

– داشتن نور مشخص و واضح حتی در روز